SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Rechaud 13967325
*
nr 1396 7325
Rechaud
Pläter, USA. Diameter: 26 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 18:32:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 21:06:28
1
100 kr
10/5 18:04:37
2
Vinnande bud
10/5 18:25:59
1
200 kr
10/5 18:25:59
2
250 kr (Budbetjänt)
10/5 18:27:31
1
300 kr
10/5 18:27:31
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk nysilver pläter rechaud silver usa ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Rechaud
Läs om budbetjänten
nr 1396 7325
Rechaud
Pläter, USA. Diameter: 26 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 21:06:28 | 1 | 100 kr |
10/5 18:04:37 | 2 | Vinnande bud |
10/5 18:25:59 | 1 | 200 kr |
10/5 18:25:59 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
10/5 18:27:31 | 1 | 300 kr |
10/5 18:27:31 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk nysilver pläter rechaud silver usa ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41